KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11238478
nr 1123 8478
Ernst Hällgren
(1889-1944), Sverige
Etsning, Ernst Hällgren (1889-1944), signerad E Hällgren, 'Hammarby kvarn'
Ernst Hällgren, svensk grafiker född 1889, död 1944.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 21 augusti 2017
kl 20:08:03
9/8 20:25:02
21 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm